Anahtar Kelimeler: sonra kavuştular

EĞİTİM

EĞİTİM Haberleri


43 sene sonra kavuştular

Konya ve çeşitli illerden gelen sınıf arkadaşları, sınıflarına oturup hatıralarını yâd ettiler.

1974-78 yılları arasında Konya imam Hatip Lisesinde 4 yıl beraber okul okuyan öğrenciler tam 43 yıl sonra bir araya gelmeyi başardılar.

1978 yılında 7/D sınıfından mezun olan sınıf öğrencileri çeşitli fakülteleri kazanarak, bazıları da imam hatip olarak tayin olmak suretiyle ayrılmışlardı. Geçtiğimiz aylarda Whatsapp grubu oluşturan sınıf arkadaşları birlikte olmaktan çok mutluluk duydular.

İlk önce Konya Öğretmen evinde buluşan grup, daha sonra hasret kaldıkları okulları olan imam Hatip Lisesine giderek sınıflarına oturdular. Sıralarına oturarak hatıralarını yâd eden sınıf arkadaşları, sıra ile hayat hikâyelerini de anlattılar.

İlginç hatıralar ve hayat hikâyeleri dinleyerek hasret gideren sınıf arkadaşları her yıl düzenli olarak toplanma kararı aldılar.

Aralarında öğretim üyesi, Profesör, Müftü, Vaiz hocası, okul müdürleri, sanayiciler ve öğretmenlerin çoğunlukta olduğu grup, genelde ilahiyat fakültesi mezunu.

Aralarından ayrılarak ahirete intikal eden hocalarını ve arkadaşlarını da unutmayan öğrenci grubu, onlar için dualar ederek Fatihalar gönderdiler. Hasret toplantısına 24 kişi katıldı.

EĞİTİM 25.07.2021 07:41:00 0