Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu: Sedat Peker’in iddiaları asılsız

Sedat Peker'in, “Sezgin Baran Korkmaz’ın lüks otelinde kaldılar” dediği Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu iddiaları yalanladı. Sedat Peker, “faturayı yayınla” dedi.

Suç örgütü lideri Sedat Peker'in, uluslararası kara para aklama suçlamasıyla arama kararı bulunan Sezgin Baran Korkmaz’ın Bodrum’daki lüks otelinde ücret ödemeden kaldığını iddia ettiği Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu, DW Türkçe’den Alican Uludağ konuştu.

Peker’in iddialarının "asılsız" olduğunu savunan Toklu, yarın konuya ilişkin savcılığa suç duyurusunda bulunacağını ve bütün gerçeği belgeleriyle açıklayacağını kaydetti. Otelde kalıp kalmadığı konusunda net konuşmayan Toklu, "Kalmışsam o dönem otelin sahibi kimmiş, araştırın. Ben kendimden eminim. Bir insan böyle kolay harcanmamalı" dedi.

Peker’in bir iddiası da Sezgin Baran Korkmaz lehine karar verdiği iddiası olmuştu. Bunu yalanlayan Toklu, "Sezgin Baran Korkmaz adlı şahsı tanımam, hiçbir ilgim de yoktur. Onunla ilgili bir karar vermiş de değilim. Zaten 22 Temmuz 2016’dan beri bu tür davalara bakmıyorum. Bu şahsın böyle bir davası da yok. Kendisinin şirketi İstanbul’da" diye konuştu.

Toklu, BMW X5’e bindiği iddiasına da şu sözlerle açıklık getirdi: "O araba 2014 model. 3 yıl önce aldım, 300 bin TL değerinde. Hakim ve savcıları araştırın yüzde 25’i benden daha pahalı arabaya biner. Daha geçen hafta tamirden çıkardım."

“AİLEDEN VARLIKLIYIM”

Ailesinin varlıklı olduğunu belirten Toklu, "Karaman’da araştırın, babamdan kalma enerji, akaryakıt, gıda işleri var. Toklu Petrol örneğin. Ben düz adamım, yanlış işim olmaz" dedi.

“SOYLU’YU TANIMAM”

Toklu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu da tanımadığını belirterek, "Hiçbir yerde oturmuşluğum, tanışıklım yok, tek kare fotoğrafım çıkmaz" ifadesini kullandı.

SUÇ DUYURUSU

"Bu çok çirkin bir olay, biz kendimize güveniyoruz" diyen  Toklu, yarın başta Sedat Peker olmak üzere, hakkında gerçeğe aykırı iddialar ortaya atanlar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağına da bildirdi.

SEDAT PEKER’DEN CEVAP

Toklu’nun açıklamalarının ardından Sedat Peker’den cevap geldi.

Peker sosyal medya hesabı Twitter üzerinden şu  mesajları yazdı: “Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu Bey, görünen o ki sen de Süslü Süleyman gibi poliçe seslerini, para seslerini çok seviyorsun. Benim ailem zengin diyorsun, senin ailen son beş senede zengin oldu. Diyorsun ya birçok hakim, savcı böyle lüks araba kullanıyor; işte bu, ülkedeki adaletin ne kadar yozlaştığının göstergesi. Utanmadan sen iki milyonluk arabaya nasıl biniyorsun? (Zengin FETÖ’cüler sağ olsun). Geceliği yüz bin lira olan otelde kaldığına dair faturayı yayınlasana. Alışmışsınız lafı uzatmaya. Kısa, net cevap. Faturayı yayınla.”

 

 

GÜNDEM 8.06.2021 07:26:00 0