ANKARA POLATLI'DA YENİ BİR ORMAN YANGINI BAŞLATMAYA ÇALIŞIRKEN YAKALANAN KİŞİ SERBEST BIRAKILDI

PKK Sempatizanı Ormanı Yakarken Önceki Gün Suç Üstü Yakalanmıştı; Serbest bırakıldı!

Ankara'nın Polatlı ilçesinde yer alan Topçu ve Füze Okulu Komutanlığındaki otları, dışarıdan yakarak yangın çıkarmaya çalışan 28 yaşındaki K.Ü.Y. vatandaşlar tarafından kıskıvrak yakalandı. Zanlının birçok suç kaydı bulunduğu ve terör örgütü PKK sempatizanı olduğu ortaya çıktı.

Kışlayı yakmaya çalışan PKK sempatizanı zanlı vatandaşlar tarafından kıskıvrak yakalanarak polise teslim edildi.

Alınan bilgiye göre, Polatlı ilçesinde K.Ü.Y. (28) adlı bir kişi, Topçu ve Füze Okulu güney sınırındaki tel örgülerin arasından kışla içindeki otları tutuşturarak yangın çıkardı.

Kışla içerisinde nöbet tutan askerlerin ihbarı üzerine kışladaki itfaiye aracı ve Ankara Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri olay yerine sevk edildi.

İtfaiye ekiplerin kısa sürede müdahalesi ile yangın büyümeden söndürüldü.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Polatlı 58. Topçu ve Füze Okulu Komutanlığı sınırlarındaki yangına ilişkin gözaltına alınan şüphelinin, terör örgütü bağlantısına yönelik herhangi bir delil elde edilemediğini bildirdi.

 

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, önceki gün çıkan Polatlı'daki yangına ilişkin Polatlı Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

Gözaltına alınan bir şüphelinin daha önce de benzer eylemlerde bulunduğu kaydedilen açıklamada, "Şüphelinin akıl sağlığının yerinde olup olmadığının tespit edilmesi için gerekli inceleme ve tetkik işlemleri yapılmaktadır. Öte yandan şüpheli hakkında terör örgütü bağlantısı olduğuna yönelik herhangi bir delil elde edilememiştir." ifadelerine yer verildi.

 

TÜRKİYE 30.07.2021 14:42:00 0