12/05/2021 Tarihinde Karaman'da Vefat edenler
11/05/2021 Tarihinde Karaman'da vefat Edenler


Bakan Koca’dan çağrı: Sırası gelen aşısını olsun

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bakan Koca "Salgını yenebilmek için etkili bir aşılama oranına ulaşmak zorundayız. Sırası gelen vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum" dedi. Kaynak: Bakan Koca’dan çağrı: Sırası gelen aşısını olsu

Koronavirüs salgınından korunmada maske, mesafe ve hijyen kadar önemli olan bir diğer unsur ise aşı.  Aşı olma konusunda kararsız olan vatandaşlara seslenen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sırası gelen herkesin mutlaka aşısını olmasının gerektiğini ifade etti. Aşı konusunda Türkiye’de bir sıkıntı yaşanmadığını da dile getiren Bakan Koca ‘Aşı çok önemli verilen bunca mücadelenin boşa gitmemesi için kurallara ve tedbirlere harfiyen uymalıyız. Bunun yanı sıra aşı bu konuda kilit noktası. Sırası gelen tüm vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum’  dedi.

FEDAKÂRLIĞIN SONUÇLARINI ALIYORUZ

Bakan Koca "Milletçe yapılan fedakarlığın neticesini vaka sayılarında ve hastaneye yatışlarda görmeye başladıklarını belirterek Ülkemizde son haftalarda gördüğümüz Covid-19 hasta sayılarında görülen hasta sayısı nedeniyle tam kapanma tedbirlerine geçilmek zorunda kalındı. 2 hafta süreyle uygulanan tedbirlerin vaka sayısında istediğimiz düşüş hızına erişemememiz nedeniyle 17 günlük bir kapanma dönemiyle vaka sayılarında hızlı düşüşü sağlayacağımıza inanıyoruz. Milletçe yaptığımız fedakarlığın neticesini görmeye başladık’ ifadelerini kullandı. 

SAYILARDA YARI YARIYA DÜŞÜŞ VAR

Tüm Türkiye'de son iki haftada hastaneye müracaat edenlerin sayısı yarı yarıya düşmüş durumdadır. Test sayılarının düşmesi vaka sayılarının düşmesi sonucudur. Geçtiğimiz haftalarda yeni bir pik dönemi yaşadık. Düşüş hızını artırmak amacıyla tam kapanma bir zaruret haline geldi. Vatandaşlarımızın bu fedakarlığı sayesinde hedefimize ulaşacağız. Sürecin sonunda vaka sayılarının çok azaldığı bir bayramı yaşamak istiyoruz. Salgını yenebilmek için etkili bir aşılama oranına ulaşmak zorundayız. Sırası gelen vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum.

SAĞLIK 4.05.2021 08:51:00 0