Başkan Çağlayan’dan Sulama Suyu Müjdesi

Karaman AK Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan, Karaman Gödet Kapalı Sulaması projesi ile ilgili müjdeyi duyurdu.

Başkan Çeğlayan; Karaman Gödet Kapalı Sulaması Planlama Teknik Rapor ihalesi (Proje İhalesi) 4734 sayılı Kamu ihale Kanununun 19. Maddesine göre 29.06.2021 tarihine kadar açık ihale ilana çıkmıştır. Dedi.

AK Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan “Karaman Gödet Sulama Yenileme Teknik Raporu Hazırlanması” Projesine destek talebini, 2020 yılı Mayıs ayında Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın zat-ı aline ve akabinde Ekim ayında ise Tarım ve Orman Bakanı Dr.Bekir Pakdemirli’ye arz etmişti.

Projenin ilk hazırlık çalışmalarının başlamasında ve 2020 yılında yatırım programına alınmasında o dönem TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı olan Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Lütfi Elvan’ın emeği ve katkısı büyüktür.

Tarım alanlarında bitkilerin yetişme döneminde doğal yağışların yetersiz olması durumunda yüksek verim ve kalite için en uygun yöntemle tarımsal sulama yapılmasının önemini dile getiren Başkan Çağlayan, “Karamanlı çiftçilerimizin ihtiyaç duyduğu tarımsal suya ‘Gödet Kapalı Sulama Projesi’ ile ulaşacaktır” dedi.

Başkan Çağlayan, “Tarım ve Orman Bakanımız Dr.Bekir Pakdemirli beyle yazışmalarımız sonuç vermiştir ve DSİ tarafından Gödet Köyü Kapalı Sulaması için proje ihaleye çıkmıştır. Karaman’ımıza hayırlı olmasını diliyorum” diyerek müjdeyi verdi.

Başkan Çağlayan, “Gödet Sulaması ile 16.000 hektar alan sulanmaktadır. Su kaynağı Gödet ve Deliçay Barajları olup, Barajlarda depolanan su 5,5 km toprak kanal, 3,5 km beton kaplı isale hattı ile kaplamalı 26 km ana kanal ve 39 km yedek kanal olmak üzere toplam 74 km kanal vasıtası ile sulama sahasına iletilmektedir. Bu güzel projede emeği geçen başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Hazine ve Maliye Bakanımız Lütfi Elvan’a, Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli’ye, Milletvekillerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi.

SİYASET 10.06.2021 06:22:00 0