BU MUHTAR NE YAPIYOR!!! PERVİN ÖĞRETMENİN SUYUNU KESTİLER!

Yaklaşık 1 yıldır Karaman'ın Taşkale İlkokulu'nda ücretli öğretmenlik yapmakta olan Pervin Çelik’in çeşitli şekillerde muhtarın haksız uygulamalarına maruz kaldığı belirtildi.

Köylülerden edinilen bilgiye göre Pervin öğretmenin özel idarenin misafirhanesinde kaldığı, önceki yıllarda ise bu misafirhanede Muhtarın oğlu kaldığı için oranın muhtarı sene başından beri Pervin Öğretmenin orada kalmasını istemediği iddia edildi. 
Tüm bunların üstüne Pervin Öğretmenin öğrencileriyle birlikte yaptığı sosyal ve kültür gezisinin de tuz biber olduğunu söyleyen köylüler, "Muhtar, öğretmenin yaptığı geziye de karşı çıkmış hatta ben olsam çocuğumu göndermezdim gibi ifadeler kullanmış. Giden kişilere biz hocamıza sonuna kadar güveniyoruz cevabını aldığında bozulan muhtar son olarak ta öğretmenin kaldığı yerin suyunu kesmiş. 4 gün susuz kalan Pervin Ögretmen tüm sükunetini koruyup hic saygısızlık yapmayıp durumu yetkililere bildirmiş, jandarma ile açılan su ertesi gun aynı şekilde tekrar kapatılmıştır. Dahası muhtar insanlara daha elektriğini de keseceğim diyerek öğretmene psikolojik baskı uygulamaya devam etmektedir." dediler.


Mersin'den bayramdan sonra gelen öğretmen bir kez daha suyunun kesildiğini görünce çok üzülmesine rağmen ögrencilerini, cok seven veli ve köylülerce çok sevilen biri olma itibari ile öğrencilerini terketmediğini anlatan köylüler ve veliler, 'Öğretmenin su ile imtihanı ne zaman son bulacak?' sorusunu sorarak, Pervin Öğretmene sahip çıktılar. Veliler, köylüler ve öğrenciler, "Öğretmenimize sonuna kadar desteğiz ve öğretmenimizin bizi bırakmasını istemiyoruz." dediler.

'Köylülerin suyunu satıyormuş!'

Bu köyun bir Afat Mahallesi daha olduğunu ve muhtara oradan oy çıktığı ve  Orta Cami Mahallesi'nden oy çıkmadığını şuan köylünün suyunun Afat’a aktığını söyleyen köylüler, "Muş köy pınarları önceden şırıl şırıl akarken tüm pınarlarla çeşme yapmış, ayrıca suyu taş ocaklarına tankerlere doldurup doldurup satıyor onları da susuz koyuyor." iddiasında bulundular.

GÜNDEM 27.07.2021 19:57:00 0