BAŞYAYLA

BAŞYAYLA Haberleri


Doğaya Kınalı Keklik Bırakıldı

Karaman?da Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü tarafından merkez ile Ermenek ve Başyayla ilçelerinde doğaya 2 bin adet kınalı keklik bırakıldı.

HABERİN GALERİSİ İÇİN TIKLAYINIZ

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, "Orman ve Su İşleri Karaman Şube Müdürlüğü, muhtelif av ve yaban hayatı sahalarında kınalı keklik popülasyonunda azalmalar görülen doğal yaşam alanları tespit edilerek kınalı keklik bırakılmıştır. Keklik bırakılan bölgeler ise İl Av Komisyonu kararıyla ava yasaklanmıştır. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü`nün 2014 Yılı Doğaya Kanatlı Hayvan Yerleştirme Eylem Programı kapsamında Kahramanmaraş-Kapıçam Kanatlı Üretim Merkezi?nden getirilen 500 adet kınalı keklik Başyayla ilçesinde törenle doğaya salınmıştır. Keklik bırakma törenine Başyayla Kaymakamı Mehmet Halis Aydın, İlçe Jandarma Komutanı Onur Kazan, Karaman Orman ve Su İşleri Karaman Şube Müdürü Nazmi Kaplan, Başyayla Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Mehmet Göksu ile avcılar ve vatandaşlar katılmıştır" denildi.

Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü, ayrıca Karaman merkez ile Ermenek ilçesinde bin 500 adet kınalık kekliğin doğaya bırakıldığını bildirdi.
 

BAŞYAYLA 27.06.2014 10:20:55 0