ERDOĞAN VİDEO KONFERANSLA BAYRAMLAŞMA PROĞRAMINA KATILDI.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Teşkilatları ile Video Konferansla Görüştü ve Mesajlar İletti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısı ile AK Parti teşkilatları ile video konferansla bayramlaşma programına katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, salgın tedbirleri nedeniyle önceki bayramları buruk bir şekilde yaşadıklarını hatırlattı.

TÜRKİYE YENİ VARYANTLARIN PENÇESİNE DÜŞMEDİ

Koronavirüsün yeni varyantlarına dairde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''Türkiye henüz yeni varyantların pençesine düşmüş değil. Bu bayramı maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyarak gönülden idrak ediyoruz.''

Ülke genelinde aşılamayı yaygınlaştırarak bu dalgayı ek kısıtlamalara gerek kalmaksızın geride bırakacaklarına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''Salgın süreci yol açtığı sıkıntılar ve maliyetler nedeniyle ülkemiz önünde pek çok fırsat açmıştır. Sanayi üretimi iyi gidiyor, sanayi canlanıyor, ihracatımız rekor kırıyor, turizm hedef yükseltiyor.''dedi.

TÜM TEKLİFLER GEÇERLİLİĞİNİ YİTİRMİŞTİR

Kıbrıs Türklerinin uluslararası görüşmelerde masadaki tek talebinin egemen devlet statülerinin tanınması olduğunu da vurgulayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şu şekilde konuşmasına devam etti:

''Artık Kıbrıs Türklerinin uluslararası görüşmelerde masadaki tek talebi egemen devlet statülerinin tanınmasıdır. Bunun dışındaki tüm teklifler geçerliliğini yitirmiştir.

HER TÜRLÜ GAYRETİ GÖSTERECEĞİZ

Kıbrıs Türk Devletinin en kısa zamanda geniş bir tanınırlığa sahip olması için her türlü gayreti sergileyeceğiz.

Türkiye, 2023'e çok daha farklı bir şekilde girmenin gayreti içinde. Sınamaların artacağı anlaşılıyor. Ülkemizi 19 yıldır sürdürdüğü ve yeni aşamasına geçtiği demokrasi ve kalkınma hamlesinden çıkarmak isteyenler son viraja girdiklerinin farkındalar. Biz de bunun önemini biliyoruz.

HER YERDE BİZ OLACAĞIZ

İşte bunun için Cumhur İttifakı'nın gücüne, AK Parti'nin birliğine, beraberliğine sahip çıkmasının ehemmiyetle vurgu yapıyoruz. Caddede sokakta, çarşıda pazarda, evde her yerde biz olacağız. Vatandaşımızın sevinçli ve acılı günlerinde de biz olacağız.

2023 HEDEFLERİNE KARARLILIKLA YÜRÜYORUZ

Felaket tellalları karanlık bir tablo çizmeye çalışsa da 2023 hedeflerine kararlılıkla yürüyoruz. Attığımız her adımda karşılaştığımız engelleri, kirli senaryoları boşa çıkarıyoruz. Vesayeti diriltme hayalleri de demokraside ve ekonomide elde ettiğimiz kazanımları geri götürme çabaları da beyhudedir. Milletimiz en son kararını 15 Temmuz'da ortaya koymuştur. Milletimizle birlikte başardıklarımız gibi bu süreci de zafere ulaştıracağız.

KIBRIS KONUSU

Kıbrıs'ta icra ettiğimiz program pek çok açıdan önemliydi. Kıbrıslı vatandaşlarımız yalanlarla, sahte vaatlerle kendilerini aldatanlara cevabını verdi. Kıbrıs Türklerinin masadaki tek talebi egemen devlet statüsünün tanınmasıdır. Yunanistan ve Kıbrıs Rum kesiminin verdikleri sözlerden dönmelerine, şımarıklıklarına rağmen destekleyenlerin söyleyecek sözü kalmamıştır.

HER TÜRLÜ GAYRETİ GÖSTERECEĞİZ

1963'ten bu yana Kıbrıs Türklerine haksızlığı, hukuksuzluğu yapan Rumlardı. BM tarafından başlatılan Annan Planı dahil tüm girişimlere hayır diyen yine Rumlardı. Masadan kaçan yine Rumlardı. Adanın zenginlerini ve imkanlarını sadece kendilerine isteyen yine Rumlardı. Artık bizim kısır döngüyü sürdürmek için sebebimiz kalmamıştır.

Artık bizim için Kuzey Kıbrıs- Güney Kıbrıs diye bir olay kalmamıştır. Adadaki iki günlük temaslarımız sırasında Kıbrıs Türk'ü kardeşlerimizi kararlı gördüm. Kıbrıs Türk devletinin geniş bir tanınırlığa sahip olması için her türlü gayreti göstereceğiz.'

TÜRKİYE 21.07.2021 14:51:00 0