Anahtar Kelimeler: ERDOĞAN YERLİ SONUNA KADAR KULLANIMDA..


ERDOĞAN YERLİ AŞI YIL SONUNA KADAR KULLANIMDA..

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı Dolayısıyla Verdiği Mesajda, Yerli Aşı TURKOVAC'ın Yıl Sonuna Kadar Kullanımda Olacağını Duyurdu.

Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan Kurban Bayramı öncesi yayınladığı mesajla Türk halkının bayramını kutladı. Koronavirüs salgınıyla mücadele konusunda aşılamanın önemine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli aşının kullanımı için de yıl sonunu işaret etti.

VATANDAŞLARA AŞI ÇAĞRISI

Aşılama çalışmaları hakkında bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu yıl salgını önemli ölçüde kontrol altına almış, normalleşme adımlarını atmış bir ülke olarak, bayrama biraz daha iyi şartlarda kavuştuk" dedi. Türkiye'nin aşılamada dünya ortalamasına göre iyi seviyede olduğunu ve aşı tedariki konusunda herhangi bir sıkıntı bulunmadığını belirten Erdoğan, "Tüm vatandaşlarımızı, artık 18 yaş üzerindeki herkesin istifadesine sunduğumuz aşı hizmetinden yararlanmaya davet ediyorum" ifadelerini kullandı.

TURKOVAC İÇİN TARİH BELLİ OLDU

Yerli aşının yıl sonuna kadar kullanımda olacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Aşılama yoluyla vaka, hasta ve vefat sayılarında sağlayacağımız ilerleme, bireylerin sağlığı, milletin morali ve ülkenin hedefleri bakımından kritik öneme sahiptir" diye konuştu.

SAĞLIK 19.07.2021 13:23:00 0