Ermenek'te Getirelen Yasak, Twitterda Gündem oldu

Karaman'ın Ermenek İlçesi'nde artan Covid-19 vakalarına karşın alınan 5 günlük karantina kararının ardından Twitterda karalama kampanyası başlatıldı.

Ermenek Nüfusundan fazla twit atılınca Ermenek Twitter'da ülke gündeminde ikinci sıraya yükseldi. İşin ilginç yanı twit atanlar Ermenek'in Karaman'ın ilçesi olduğundan dahi habersizlerdi. Atılan twitlerde Ermenek'te bağ bahçe işlerinin de yasaklandığı iddia ediliyor vatandaşın esir edildiği söyleniyordu. Tarımın yasaklanarak gıda piyasalarının etki altında bırakılmaya çalışıldığı yönünde aslı olmayan twitler Ermeneklilerin tepkisini çekti.

ERMENEK KAYMAKAMLIĞINDAN AÇIKLAMA

Açıklamada şu ifadelere yer verildi; "Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Ülkemiz genelinde uygulanan tedbirlerin ilçemizde de uygulanmasına rağmen son dönemde vaka sayılarında ciddi bir artış yaşandığı, bu artışın temel nedeni olarak ise civar il ve ilçelere gidiş gelişlerin büyük rol oynadığı tespit edilmiştir.

Yerinde karar döneminin başlayacağı 1 Mart öncesinde ilçemizdeki durumun daha iyi duruma gelebilmesi amacıyla İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla ilçe mahallelerimiz ve köylerimizde karantina uygulanmasına karar verilmiştir.

Alınan bu karar sokağa çıkma kısıtlaması niteliğinde olmayıp ilçemize kontrollü giriş çıkış ile ilçe içi hareketliliğin azaltılmasını içermektedir.

Bahse konu hıfzıssıhha kurulu kararıyla halk sağlığını en üst seviyede korumak ve vatandaşlarımızın ilçe içinde hareketliliğini en aza indirmek amaçlanmaktadır.

Temel gayemiz tüm vatandaşlarımızın sağlığını korumak ve en kısa sürede güzel, sağlıklı günlere kavuşmaktır. 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur" denildi.

ERMENEK 21.02.2021 08:19:00 0