12/05/2021 Tarihinde Karaman'da Vefat edenler
11/05/2021 Tarihinde Karaman'da vefat Edenler


Gün Mazluma Destek Olma Günüdür

Karamanîn Tanınmış sanayicilerinden ve ayrıca köşe yazılarından tanınan Esat ŞEN, Sosyal Medya Hesabından Sivas Valisini örnek göstererek, Karaman'da yaşanan bir olayı paylaştı.

Esat ŞEN sosyal meyda hesabında;

"Sivas Valisi Syn Salih Ayhan,  @valisalihayhan kısıtlamayı ihlal eden satıcıyı, tezgahındaki tüm limonları satın aldıktan sonra evine gönderdi.

Koruyucu, kollayıcı himaye eden Devlet adamı örneği...

Karaman'da 2 mayıs saat 15 civarlarında Sanayi kavşağı üzeri (mara yolu) kontrol yapan güvenlik görevlisi polis memurlar eski bir motosiklet'liyi çevirir.

Yalvar yakar 12 dakika önce Bld önünden On 10 tl Su yüklemiş sahipsiz vatandaş. Görevli memur arkadaşlara yalvar yakar olan garibana 2 gün önce yükleyecektin suyunu diyormuş. Gariban parayı yeni denkledim 10 tl dünden beri suyum yoktu diye mahçup kıvranıp sızlanırken ceza yazmak için kimliğini alıp diğer üç dört izinsiz yada yetersiz belge ile ihlal eden kişiler yanına ceza kesmek için ayırmışlar.

Olaya tanık arkadaş kontrol esnasında tanıktır. ordan ayrılır ismini sordum bilmiyor.

Şahit olduğu çaresizlik içindeki bir dramı üzülerek anlattı...

İstenirse o tanık ismi yetkililere veririm.

O garibanın Devletime olan saygı ile güvenini kimsenin korku ve öfkeye çevirmeye hele Himaye eden koruyan Devlet elbisesi ile yapmaya hakkı yoktur.

Tabiki kurallara uyulsun ama çaresiz içindeki bu insanı alın 50 yüz tl suyunu yükleyip evine teslim edin.

Hepimizin ve ailelerinizin hayatın bir cilvesi olarak benzeri çaresizliği olmuştur, olur. O zaman Vicdanın sesi Hakkın sesidir, o sese kulak verin.

Her kanun, genelge VİCDANİ ve AHLAKİ değildir.

Başı boş arkadaşları ile gezen, sorumsuz düzen bozan kişi yada gurup olsa tamam.

Lakin çaresizlik içinde 10 tl SU yüklemiş garibana yapılan

Sosyal, Hukuk Devletine ve inancımıza töremize hele Ramazan ayında hiç uymaz.

Çaresizlik içinde bu insanlara Devletimin yardıma koşması gerekirken.!

Suriyeli veya diğer mülteci misafirlere hastane eczane merhametimiz ortada iken.

Ki Afrikada insanlar suyu ulaşsın diye Devlet,im eliyle Tika, kızılay, ihh, Diyanet vakfı, vb neler yaptığımız sevincimiz gururumuz iken bu revamı.!

Mevcut belirsizlik, hengame içinde muhtaç olan ihmal edilebilir bilmeden, o zaman biraz anlayış, biraz hoşgörü vicdanla insiyatif kullanın.

Ey ALLAH cc kulları birbirinizi sevin, zorlaştırmayın kolaylaştırın, nefret ettirmeyin müjdeleyin diyen peygamberimiz sav diyorum..."

YEREL 3.05.2021 23:49:00 0