Haber Merkezimize Ulaşan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları

Karaman'da da Coşkulu kutlanacak olan 30 Ağustos Zafer Bayramı için siyasiler ve sivil toplum kuruluşları kutlama mesajları yayınladı.

AK PARTi İL BAŞKANI ABİDİN ÇAĞLAYAN'IN 30 AGUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

AK Parti Karaman  İl Başkanı Abidin Çağlayan , 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 

Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı 30 Ağustos Zaferi’nin sadece ülkemiz tarihinin değil dünya tarihine yön veren bir zafer olduğuna dikkat çeken Başkan Çağlayan mesajında “Aziz Türk Milleti, muhtaç olduğu kudretin damarında akan asil kan olduğunu büyük taarruzda göstermiş, destan yazmıştır. Yokluğa, açlığa ve tüm engellere rağmen büyük bir taarruz gerçekleştirerek destansı bir direnişe imza atmıştır. Bu zafer, bizi tarihin karanlık sayfalarına göndermek isteyenlere karşı kazanılmış, bu milleti yok etmeye ant içmiş düşmana karşı verilmiş eşsiz ve tarifsiz bir cevaptır.  ‘Ya istiklâl ya ölüm’ diyerek verilen bu milli kurtuluş mücadelesinin omuzlarımıza yüklediği sorumluluk büyük ve kutsaldır.”

Bedel ödemeyi göze alan varsa gelsin…

Aynı direniş ruhunun ve şahlanışın, milletimizin hasletinin her zor durumda tezahür ettiğini belirten AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan , sözlerini şöyle sürdürdü; “Bağımsızlık aşkımız o günkü coşkusundadır. Gelecek davamızdan asla taviz vermeden yolumuza devam ediyoruz. Mücadele azmimizi, birlik ve beraberliğimizi koruyarak ‘Büyük ve güçlü Türkiye’ hedefimizden sapmadan, Cumhuriyet değerlerimize ve bize bırakılan mirasa sahip çıkıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın altını çizdiği gibi; ‘Bu coğrafya, devletler, ordular mezarlığıdır. Varsa bedel ödemeyi göze alan gelsin!’ deme cesaretimizi ve kararlılığımızı sonuna kadar koruyacağız. Bu düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Taarruz’un Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle yâd ediyor; bin yıldır bu vatanı korumak için canını hiçe sayan şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı, huzurlu ömürler diliyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.”

____________________________________________________________________

İYİ PARTİ KARAMAN İL BAŞKANI İSMET HATİPOĞLU'NUN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI.

“Geçmişi şanlı zaferlerle dolu olan aziz Milletimiz, 26 Ağustos 1922 tarihinde,
Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlayan  ‘Büyük Taarruz ve
Başkumandanlık Meydan Muharebesi’nden 30 Ağustos 1922 tarihinde yeni ve yine bir zaferle
çıkmayı başarmış; Türk milletinin tüm imkânsızlıklara ve yokluğa rağmen birlik ve beraberlik
içinde azim ve kararlılığıyla, bağımsızlık ve özgürlüğünden taviz vermeyeceğini bir kez daha tüm dünyaya
göstermiştir.
30 Ağustos; dönemin en güçlü ordularına karşı kadın, erkek, genç, yaşlı tüm fertleriyle
vatanın her karış toprağında, bir ulusun topyekûn verdiği mücadele ile büyük bir destanın
yazıldığı bir tarihtir. Bizlere bu toprakları vatan yapmak için kanlarının son damlasına kadar
mücadele veren ecdadımızın, büyük feraseti ve sarsılmaz cesareti, tüm mazlum halklara örnek olmakla
birlikte sağlam temeller üzerine inşa ettiğimiz Cumhuriyetimizin de en büyük güvencesidir.
Bu duygular içerisinde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere,
vatanımız uğruna canını feda etmiş tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi minnetle yâd ediyor,
‘30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum.”

_____________________________________________________________________________

İYİ PARTİ KARAMAN MERKEZ İLÇE BAŞKANI AYDIN ÜNLÜSOYUN'UN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Büyük Milletimizin hürriyet ve istiklâl uğruna gösterdiği azim ve kararlılığın tüm dünyaya ilan edildiği büyük zaferin 99. yıldönümünü milletçe kutlamanın mutluluk ve heyecanını yaşıyoruz.
 
Türk Milletinin Sarı yeleli gök bakışlı Bozkurdu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, 26 Ağustos'ta başlayan ve 30 Ağustos 1922'de tarihe altın harflerle yazılmış eşsiz bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muhaberesi ile vatan topraklarımız kurtarılmış, Türk Milleti hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur. Bu Zafer Büyük Türk Milletinin ikinci Ergenekon'dan çıkışı, istikâlden istikbâle kararlı yürüyüşünün en önemli köşe taşlarından biri olmuştur.
 
Milletimiz bu zaferle, milli hâkimiyet, birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, tüm mazlum halklara örnek teşkil edecek biçimde unutulmayacak bir ders vermiş; hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir.
 
Tarihimizin önemli dönüm noktalarından birisi olan ve her safhası eşsiz kahramanlık destanlarıyla dolu Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi de ulusumuzun tarihine yön veren önemli savaşlardan birisi olmuş ve bu zaferle milletimizin bağımsız ve özgür yaşama iradesi tüm dünyaya gösterilmiştir.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımızın ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı yürekten kutluyor, başta milli mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anar, gazilerimizi minnet ve şükranla selamlarız.

YEREL 30.08.2021 07:52:00 0