https://www.facebook.com/denizyildizibalikkaraman


Hollanda’da 2. Kezban Arslan kişisel filografi sergisi Amsterdam’da açıldı

Aslen Karaman’li olan ve Amsterdam’da yaşamakta olan Filografi sanatçımız Kezban Arslan seksen eserden oluşan “2. Kezban Arslan Kişisel Filografi Sergisi” ile Türkler kadar Hollandalıların da beğenisini kazandı.

Amsterdam Başkonsolosu Engin Arıkan, Amsterdam Yunus Emre Enstitüsü müdürü Abdullah Akın Altay ve çok sayıda sanatseverin katılım gösterdiği sergi, Amsterdam Rhone Event Center’de gerçekleştirildi. 
 
Filografi Sanatçısı Kezban Arslan’in yaptığı açılış konuşmasında toplum olarak zor bir zamandan geçtiğimizi ve bu süreci kendisini çalışmalarına adayark verimli bir şekilde geçirmeye çalıştığını ve bunun sonucunda 80 yeni eserden oluşan bu serginin kültür ve sanatın şehri Amsterdam’a kazandırmaktan duyduğu memnuniyeti ve isterse Türk kadınının neleri yapabileceğini içinde yaşamış olduğumuz topluma göstermekten gurur duyduğunu ifade etti. 
 
Amsterdam Başkonsolosu Engin Arıkan yaptığı konuşmasında geçtiğimiz sene gerçekleşmiş olan sergiye Korona dolayısıyla katılamadığını ama bu sergiye katılmaktan dolayı olan memnuniyetini ifade edip, Kezban Arslan’a başarılarının devamını diledi.
Yapılan açılış töreninin ardından, Amsterdam Başkonsolosu Engin Arıkan ve Amsterdam Yunus Emre Enstitüsü müdürü Abdullah Akın Altay, sergi alanını gezerek, sanatçı Kezban Arslan’dan eserleri ile ilgili bilgi aldılar. 
 
Çok kısa bir süre içinde sergi online olarak ta gerçekleştirilecek olup bu konu hakkında ve sanatçının çalışmaları ile ilgili ayrıntılı bilgiye ve iletişim bilgillerine www. vatanfilografi.com adresinden ulaşabilirsiniz.
 

YEREL 7.10.2021 08:06:00 0