Anahtar Kelimeler: Kurban Faaliyet Raporunu Paylaştı


İHH, 2021 Yılı Kurban Faaliyet Raporunu Paylaştı

2.5 Milyon Kişi, Kurbanla Hatırlandı

İHH, 29 yılın verdiği tecrübeyle bu bayramda bağışlanan 62 bin 62 hisse kurbanı, Türkiye ile birlikte 65 ülkede yaklaşık 2,5 milyon ihtiyaç sahibine ulaştırdı. Kurban çalışmaları kapsamında Karaman’da 164 aileyle kurbanlıklar paylaşıldı.

Karaman İHH tarafından yapılan açıklamada dünya genelinde, ülkemiz ve Karaman’da yapılan çalışmalara yönelik şu bilgilere yer verildi:

İHH bu yılki kurban organizasyonunu “Kurbanla Hatırla” sloganıyla, Türkiye ile birlikte 65 ülkede gerçekleştirdi. 1993 yılında bir grup hayırseverin el ele vermesiyle Türkiye’de ilk defa vekâletle kurban projesini gerçekleştiren İHH, 29 yıldır gerçekleştirdiği kurban çalışmaları ile birlikte milyonlarca insana hayat koşullarını iyileştirmeye yönelik çeşitli projelerle de destek oluyor. Kurbanlarını İHH'ya bağışlayan hayırseverler, kurban çalışmaları için belirlenen ülkeler arasından dilediğinde kurbanını kestirdi.

Kurban kampanyası kapsamında İHH, hayırseverlerin destekleriyle 62 bin 62 hisse kurbanı 2 milyon 482 bin 480 ihtiyaç sahibine ulaştırdı.

Yetimler bayrama mutlu girdi

Uzun yıllardır dünyanın dört bir yanına iyilik taşıyan İHH, yurt içindeki ihtiyaç sahiplerini de unutmadı. İHH, Türkiye’nin 7 farklı bölgesinde yaşayan 165 bin 360 kişiye kurban eti ulaştırdı. Hayırseverlerin destekleriyle Türkiye’de 19 bin 44, Karaman’da 69 çocuğa bayramlık kıyafet, 28 çocuğa ise oyuncak hediye edildi.

İHH, ayrıca Türkiye ile birlikte 20 ülkede toplamda 61 bin 836 yetim ve mağduru unutmayarak onlara bayramlık kıyafet hediye etti.

Kriz bölgelerine öncelik verildi

Vakfın kurban organizasyonunda öncelik; mülteci kampları, savaş, doğal afet, kronik açlık ve yoksulluk bölgeleri ile yaşlılar, kimsesizler, dullar, yetimhaneler, okullar ve hastanelere verildi. Bu kapsamda Suriye, Irak, Filistin, Somali, Yemen, Bangladeş, Arakan ve Doğu Türkistan ön planda tutuldu.

İyilikte payı olan herkese gönülden teşekkür ederiz.

GÜNDEM 27.07.2021 10:02:00 0