İrfan Ataseven Anadolu Lisesinde Proje Heyecanı

Karaman'ın güzide proje okulu İrfan Ataseven Anadolu Lisesi TÜBİTAK ‘ın desteğiyle bu yıl salgın hastalık nedeniyle ertelenen 4. TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Sergisinin açılışı yapıldı.

Bilim Fuarının açılışı İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Mehmet Balkaya ve Necmettin Acat, okul müdürleri, öğretmen, öğrencilerin ve velilerin katılımıyla gerçekleşti.

Açılış konuşmasında Okul Müdürü Sabri Elmas:’’Bilim fuarları, genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler hayal gücü ile yaratıcılığın birleşimidir. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı da bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır.

 Bu amaç doğrultusunda biraz sonra açılışını yapacağımız fuarımızda fizik alanında 3 proje, edebiyat alanında 9 proje, tarih alanında 2 proje,  kimya alanında 2 proje, biyoloji alanında 3 proje, resim alanında 1 proje, müzik alanında 1 proje ,coğrafya alanında 1 proje, matematik alanında 2 proje olmak üzere toplam 24 projeyi 48 öğrencimiz 18 danışman öğretmenin nezaretinde özverili çalışmalarını ortaya koydular.

 Öğretmen ve öğrencilerin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ederiz. Bu fuarda çeşitli çalışmalarını sergileyen gençlerimiz ileride ülke yararına olacak büyük buluşların mimarı olabilirler. Her biri birer bilim adamı olarak ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırabilir.

Sevgili öğrenciler, biliniz ki, yeryüzünde hiçbir icat sıfırdan var olmamıştır. Her çalışmanın mutlaka öncesi bulunmaktadır. Eminim ki proje çalışmalarınızın her biri ileride başarılı çalışmalarınıza atılacak büyük imzaların ilk basamağıdır.

Değerli konuklar, proje çalışmalarında emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlara ve öğrencilere teşekkür ediyor hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” dedi.

 

EĞİTİM 8.06.2021 19:08:00 0