İsrail'in Mescid-i Aksa baskını sonrası Filistin Ulusal Konseyi'nden İslam dünyasına dev çağrı

İsrail güvenlik güçleri tarafından Mescid-i Aksa'da ibadet eden Filistinli müslümanlara yönelik plastik mermiler de kullanılarak alçak bir saldırı gerçekleştirdi. Saldırı sonucunda ise 178 kişi yaralandı. Yaşanan gelişmelerin ardı

İsrail güvenlik güçleri tarafından Mescid-i Aksa'da ibadet eden Filistinli müslümanlara yönelik plastik mermiler de kullanılarak alçak bir saldırı gerçekleştirdi. Saldırı sonucunda ise 178 kişi yaralandı. Yaşanan gelişmelerin ardından Filistin Ulusal Konseyi'nden İslam dünyasına dev çağrı geldi.

Filistin Ulusal Konseyi tarafından yapılan yazılı açıklamada saldırılar 'acımasız' olarak nitelendiridi.

İSLAM VE ARAP DÜNYASINA DEV ÇAĞRI

Açıklamada, İslam ve Arap dünyasına, "çekingen" açıklamalarla yetinmeyip, İsrail'in Doğu Kudüs'teki fiillerinin tehlikesini yansıtacak düzeyde ciddi tavır alma çağrısında bulunuldu.

Arap Parlamentolar Arası Birliği, Arap Parlamentosu ve İslam ülkelerinin parlamentolarını, İsrail saldırılarına karşı koyma konusunu görüşmek üzere olağanüstü toplantılar düzenlemeye çağıran Konsey, uluslararası toplumdan da sözlü açıklamalarla yetinmemesini istedi.

İsrail polisinin, işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa, Eski Şehir bölgesinin Şam Kapısı ve Şeyh el-Cerrah mahallesinde Filistinlilere yönelik saldırılarında 178 kişi yaralandı.

 

 

 

 

 

 

DÜNYA 11.05.2021 11:48:00 0