https://www.facebook.com/ayyildiz7070


Karaman’a kar geliyor! Meteoroloji tahminlerinde yerini aldı

Uzun zamandır kurak günler geçiren Karaman'a müjdeli haber Meteoroloji’den geldi. Yağış tahmininde bulunan Meteoroloji, yeni hafta öncesinde tahminlerinde yenilik yapmazken dış kaynaklar kar tahmininde bulundu.

Kurak mevsimler geçiren ve su kaynakları tehlikede olan Karaman'a güzel haber Meteoroloji’den geldi. Kurumun son tahminine göre Karaman'a önümüzdeki haftasonunda yağış geliyor.

KARAMAN HAVA DURUMU

Pazartesi gününü sabah saatlerini sisle karşılayacak Karaman'a en yüksek sıcaklık 16 derece olacak. Sabah erken saatlerde ise 1 derece civarında bir sıcaklık değeri şehri bekliyor olacak. Hava az bulutlu ve açık.

Salı gününü de Pazartesi günü gibi sisle karşılayacak olan Karaman, günü güneşli ve az bulutlu geçirecek. Sıcaklık gündüz saatlerinde 13 derecelerde.

Çarşamba günü Karaman'da hava sıcaklığı 14 dereceye kadar yükselecek. Sabah saatleri için sis tahmini yok.

Perşembe günü de Çarşamba’nın bir kopyası şeklinde geçecek. Şehirde 15 derecelik bir sıcaklık ve açık bir hava olacak.

Cuma günü Karaman'da hava sıcaklığı 12 derece olması tahminler arasında. Öte yandan gündüz saatlerinde kapalı bir hava bekleniyor. Geceden itibaren yani Cumartesi gününün ilk saatlerinde yağmur şeklinde gelecek olan yağış saatler ilerledikçe yerini kara bırakabilir.

Cumartesi günü Meteoroloji tahminlerine göre Karaman'a yağmur devam edecek. Ancak yabancı kaynaklara göre Karaman'a kar yağacak. Özellikle güney kesimlerde etkili olacak kar yağışının oldukça etkili olması bekleniyor.

Pazar günü ise gelen yağışların ardından şehirde havanın iyiden iyiye soğuması tahminler arasında yerini aldı.

YEREL 15.11.2021 10:51:00 0