Anahtar Kelimeler: KARAMAN' YÜREKLERİ BURKAN DURUM !


KARAMAN'DA YÜREKLERİ BURKAN DURUM !

Karaman Merkeze bağlı Yeşildere Köyünde 4 Adet Kangal Cinsi Köpek Zehirlenerek Öldü

İddiaya göre, Yeşildere Köyü Akköprü mevkiinde küçükbaş hayvancılık yapan Serkan T’ye ait olduğu öğrenilen 4 adet kangal cinsi köpek, komşuları tarafından zehirlenerek öldürüldü.

Karaman Doğa ve Hayvanları Koruma Derneği, tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

“25.07.2021 günü tarafımıza muhtelif yollarla ulaşan bilgilere göre; Karaman Merkeze bağlı Yeşildere Köyünde 4 köpeğimiz hunharca katledilmiştir. Olayın öğrenilmesinin akabinde Derneğimiz üyelerinden oluşturulan bir heyet olayın detaylarını öğrenmek üzere çalışma başlatılmıştır.

Yapılan çalışma sonucunda alınan bilginin maalesef doğru olduğu teyit edilmiştir.

“Hayvanlar Hakkında Allah’tan Korkun!”

Allahü Teala der ki: "Hayvanlar benim sessiz kullarımdır. Onlar şimdi zulme susuyorlar ama hesap günü konuşacaklardır."

Resûlullah aleyhissalâtü vesselam, “Merhamet edene Allah da merhamet eder; yerdekilere merhamet edin ki, göktekiler de size merhamet etsin” (Ebû Dâvûd, Edeb: 58) meâlindeki hadisiyle insanları hayvanlara karşı iyi davranmaya, aç veya susuz bırakılmamaları, dövülmemeleri, öldürülmemeleri, yavrularının alınmaması, yarışma düzenlenerek dövüştürülmemeleri, güçlerini aşan ölçüde yük taşıtılması gibi kötü muamele yapılmasını yasaklamıştır.

GÜNDEM 28.07.2021 13:19:00 0