Karaman'lı Fatma Mavi'yi vahşice öldürmüştü! Kan donduran detaylar iddianamede ortaya çıktı...

İstanbul Bahçelievler'de evinde çıkan yangında yaşamını yitiren Fatma Mavi'nin (31) korkunç bir cinayete kurban gittiği ortaya çıkmıştı. Genç kadının bir süre önce tanıştığı korsan taşımacılık yapan Ergin Aktürk tarafından boğuldu

Vahşi cinayete ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı. Son dakika haberine göre savcılık iddianamesinde çarpıcı detaylara yer verildi. Cinayette arkadaşı Ali İlkay Sarı'dan yardım alan katil zanlısı Ergin Aktürk'ün maktulü nasıl öldürdüğü anlatıldı. Zanlı Aktürk ve arkadaşı Sarı için "Tasarlayarak canavarca hisle kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet ile "Mala zarar verme" suçlarından 8’şer aydan 6’şar yıla kadar hapisle cezalandırılmaları istendi.

İstanbul'un Şirinevler mahallesinde bir evde çıkan yangın ilk olarak doğalgaz patlaması sanılmış, yapılan ilk incelemede evde bulunan Fatma Mavi'nin cinayete kurban gittiği ortaya çıkmıştı. Fatma Mavi'nin ölümüne ilişkin gözaltına alınan Ergin Aktürk, "Önce ellerimle boğdum, sonra benzin dökerek yaktım" diyerek suçunu itiraf etmişti.

Bakırköy Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede şüpheli Aktürk'ün usulsüz olarak yolcu taşımacılığı yaptığı ve Mavi ile olaydan bir ay önce bu vesile ile tanıştıkları belirtildi.

5 BİN LİRAYI VERMEMEK İÇİN!

Mavi'nin olay günü Aktürk tarafından bir otele bırakıldığı, sabah saatlerinde yine Aktürk'ün yönlendirdiği bir taksiyle evine döndüğü ve bu sırada Aktürk ve Mavi'nin mesajlaştığına yer verildi. Olaydan dakikalar önce gerçekleşen mesajlaşmada; Mavi, Aktürk'e emanet verdiği 5 bin lirasını geri isterken, Aktürk'ün vermeyi reddettiği için tartıştıkları öğrenildi. Mavi'ye akşam geleceğini, yüz yüze konuşacağını söylemesine karşın bu dakikalarda çoktan harekete geçmiş olan Aktürk'ün iddianamenin ikinci şüphelisi olan ve Aktürk'ün ailesine ait iş yerinde barındığı ve çalıştığı belirtilen Ali İlkay Sarı ile birlikte bir akaryakıt istasyonuna gittiğinin tespit edildiği aktarıldı.

İFADESİNDEKİ ÇELİŞKİYİ BABASI ORTAYA ÇIKARDI

Şüpheli Ergin Aktürk' ün yakalanmasının akabinde tabi tutulduğu dış beden muayenesinde sol el, sırtında ve her iki ayak bileğinde yanık bulgularının tespit edildiğinin de belirtildiği iddianamede şüphelinin bu yanıkları bir gün öncesinde çaydanlığın devrilmesinin sonucu meydana geldiği şeklinde açıkladığı anlatıldı. Ancak, şüphelinin babası olan Cavit Aktürk ifadesinde oğlunun olay günü saat 09.30 - 10.00 sıralarında eve geldiğini ve banyo yapacağını söyleyerek yıkandığını, çıktığında sağ elini göstererek canının acıdığını söylediğini, ne olduğunu sorduğunda ise benzin istasyonundan benzin alırken pompacının akaryakıtı yere döktüğünü, bu sırada akaryakıtın alev aldığını ve elinin yandığını söylediği iddianamede belirtildi.

BİDONLA BENZİN ALDIRDI!

İddianamede, araçla akaryakıt istasyonuna giden şüphelilerden Sarı'nın bir bidon ile benzin almasının ardından aracı Aktürk'ün evinin olduğu yere park ettikleri anlatıldı. Aktürk'ün elinde siyah bir poşetle, yanında Sarı ile birlikte minibüse bindiği ve Mavi'nin evine gittiği ifade edildi.

Aktürk'ün yalnız olduğu değerlendirilse de Sarı'nın olaydan haberdar olduğu vurgulanan iddianamede, Aktürk'ün Fatma Mavi'yi boğmasının ardından benzin dökerek evi ateşe verdiği anlatıldı.

İddianamede, sanıklar Ergin Aktürk ve Ali İlkay Sarı'nın "tasarlayarak canavarca hisle kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet ile "mala zarar verme" suçundan 8'er aydan 6'şar yıl hapis cezasına çarptırılması istendi.

ASAYİŞ 23.04.2021 19:19:00 0