22/04/2021 Tarihinde Karamanda Vefat Eden Hemşerilerimiz


Kış kapıya dayandı! Yağışlı ve soğuk hava dalgası Karaman'ı da etkisi altına alacak

Balkanlardan gelen soğuk ve yağışlı hava dalgasının etkisi altına giren Karaman’da hava sıcaklığı bir anda düşecek, kar ve yağmur etkili olacak.

Balkanlardan gelen soğuk ve yağışlı hava dalgası yurdu etkisi altına almaya başladı. Bu gece itibariyle bu dalganın etkisi altına girmeye başlayan Karaman'da hava sıcaklığının sert bir düşüş sergileyeceği öngörülüyor.

Karaman'da mevsim normalleri üzerinde seyreden sıcak günler geride kalıyor. Meteoroloji verilerine göre önümüzdeki günlerde Karaman'da hava sıcaklığının 10 ila 20 derece düşeceği tahmin ediliyor. 15 Şubat Pazartesi itibariyle 3 gün yağış bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre Karaman'da Şubat ayı normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığında - 20 dereceye kadar düşüş yaşanacak. Sıcaklık yer yer mevsim normallerinin de altına inebilecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 5 günlük tahminlerine göre, Karaman ve ilçelerinde hafta başı itibariyle yağış etkili olacak. Karaman'da pazartesi günü yağmur ve karla karışık yağmur, salı ve çarşamba günleri ise kar yağışının azalması ön görülüyor. Çok bulutlu bir havanın etkili olacağı perşembe günü ise bazı ilçelerde gece sıfırın altında 17-18 derecelerin yaşanacağı tahmin ediliyor. 

GÜNDEM 14.02.2021 09:17:00 0