Anahtar Kelimeler: KİTAPLARIYLA MEYDAN OKUDULAR

EĞİTİM

EĞİTİM Haberleri


KİTAPLARIYLA MEYDAN OKUDULAR

Bayır İlkokulu ve Dr. Sadık Ahmet İlkokulu öğrencileri kitap okuyarak birbirlerine meydan okuyor. Karaman genelinde ünlenen bu proje kısa süre önce ortaya konulmuş olmasına rağmen öğrencilerin katılımıyla yoğun ilgi görmektedir.

Bayır İlkokulu öğretmenlerinden Tuba ALANLI'nin yürütücülüğünü üstlendiği projede, Dr. Sadık Ahmet İlkokulu öğretmenlerinden Burhanettin SAYGILI'nin da desteğiyle iki okulun öğrencileri birbirlerine okudukları kitaplarla meydan okumuş, sonrasında proje kapsamında Dr. Sadık Ahmet İlkokulu Müdürü İbrahim Dağ, Dr .Sadık Ahmet İlkokulu öğretmenlerinden Burhanettin SAYGILI, Başarı Koleji Yöneticilerinden  Mehmet COŞAR ,Dr. Sadık Ahmet İlkokulu veli ve öğrencilerinin katılımlarıyla Bayır ilkokuluna ziyarette bulunarak öğrencileri kitap ve çeşitli armağanlarla sevindirdiler.

      Ziyaret süresince öğrenciler hep birlikte kitap okumanın önemi ile ilgili afiş tasarlamış  ve kitap okuma etkinliği yapılmıştır. Kitabımla Meydan Okuyorum Projesine desteğini esirgemeyen Dr. Sadik Ahmet ilkokulu öğretmenlerinden Burhanettin SAYGILI öğrencilere, kitap okumanın önemi ile ilgili konuşmasının  ardından öğrencilerden daha çok okumaları için söz aldı. Program Bayır İlkokulunun ikramlarıyla devam ederken, iki okul arasında kitap kardeşliği kurularak cehalete meydan okundu.

       Projenin yürütücülüğünü üstlenen Bayır İlkokulu öğretmenlerinden Tuba ALANLI “Projemiz sosyal medyadaki popüler olan bir akım ile kitap okumayı birleştirmeyi, sosyal medya kullanımının istenildiğinde daha faydalı işlere vesile olabileceğini amaç ediniyor. Hepinizin bildiği gibi sosyal medyada meydan okuma videoları bir hayli artmıştı.” Neden kitap okuyarak meydan okumuyoruz?” düşüncesi oluştu. Bu yolla hem evde kaldığımız pandemi sürecini daha verimli ve aktif geçirecek hem de başkalarını da kitap okumaya teşvik edecektik. Bu süreçte projeye desteğini esirgemeyen Bayır İlkokulu-Ortaokulu müdürümüz Şaban ÖTER’e, Dr.Sadık Ahmet ilkokulu Müdürü İbrahim DAĞ ‘a, Dr. Sadik Ahmet ilkokulu öğretmenlerinden Burhanettin SAYGILI’ya, veli, öğrenci ve diğer katılımcılarımıza teşekkür ediyorum.” diyerek halen Kitabımla Meydan Okuyorum adlı sayfaya kitaplarıyla katılabileceklerini belirterek herkesi davet etti.

EĞİTİM 24.06.2021 16:55:00 0