KOM şube şafak baskını yaptı, Yapılan Operasyonun detayları belli oldu

Son yapılan operasyonlarda bir çok bayanın uyuşturucu alabilmek için bedenlerini sattığı ortaya çıktı

 Karaman'da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 20 zanlı gözaltına alındı. Karaman Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, kentte uyuşturucu ticareti yaptığı ileri sürülen 26 zanlı hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Harekete geçen İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, belirlenen 20 adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda, 20 şüpheliyi gözaltına aldı. Zanlıların 2'sinin de cezaevinde olduğu belirlendi.

Şüphelilerin ev ve iş yerlerindeki aramalarda 50 gram eroin, bir miktar sentetik uyuşturucu ve hap, 2 tabanca, 4 tüfek, 70 mermi ve uyuşturucu satışından kazanıldığı değerlendirilen 5 bin 435 lira ile 675 avro, tarihi eser olduğu değerlendirilen 3 sikke ele geçirildi.
Öte yandan, soruşturma kapsamında 46 kişi hakkında da "uyuşturucu kullanmak ve bulundurmak" suçundan adli işlem yapıldığı bildirildi.

Adreslerinde bulunamayan 4 şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmalar sürüyor.
- Uyuşturucu için bedenlerini mi satıyorlar

Karaman Polisi 2021 yılının ilk 6 ayında bir çok başarılı uyuşturucu ve suç örgütü operasyonuna imza atarken mütavazi bir il olan karaman'da uyuşturucunun boyutunu ortaya çıkardı.

Operasyonlarda daha önce suça karışmamış bir çok genç yakalanırken haklarında işlem yapılan bir çok bayanın önce uyuşturucuya alıştırıldığı ve sonrasında uyuşturucu alabilmek için bedenlerini sattığı iddia edildi. 

Türkiye genelinde olduğu gibi Karamanda da polisin bir tek uyuşturucu satıcısı kalmayıncaya kadar mücadelelerinin kararlıkla devam edeceği öğrenilirken yetkililer ailelerden çocuklarını iyi takip etmeleri, şüphelendikleri bir durumda ise polisten yardım istemelerini ifade ettiler.

ASAYİŞ 30.06.2021 20:58:00 0