Anahtar Kelimeler: KONYADA KORKUNÇ SALDIRI ÖLDÜRÜLDÜ


KONYADA KORKUNÇ SALDIRI : 7 KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ

Konya'da Saldırı: Aynı aileden 7 Kişinin Öldürüldüğü Saldırının Ardından 10 Kişi Gözaltında

Konya'nın Merkez Meram ilçesi Hasanköy Mahallesi Enbiya Sokak'ta dün bir eve silahlı saldırı yapılmış, evdeki 7 kişi hayatını kaybetmişti. Saldırı sonrası ateşe verilen ev itfaiye ekiplerince söndürülmüştü. Olayın ardından, şüpheli ya da şüphelilerin yakalanması için geniş çaplı çalışma başlatıldı.
Konya'da bir eve düzenlenen silahlı saldırıda 7 kişi öldürüldü. Ateşe verilen ev ise itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kısa sürede söndürüldü. Konya Cumhuriyet Başsavcılığı ise korkunç olayla ilgili 10 kişinin gözaltına alındığını ve 1 numaralı failin de arandığını duyurdu. Açıklamada, "Dün meydana gelen olayın faili olduğu kamera görüntüleri ile değerlendirilen şüphelinin iki aile arasında 12.05.2021 ve 22.05.2021 tarihlerindeki daha önce yaşanan ve soruşturma konusu olan olaylarda mağdur ya da şüpheli olarak taraf olmadığı anlaşılmıştır" ifadeleri yer aldı.Başlatılan soruşturmada olayın tüm yönleri ile aydınlatılması için Cumhuriyet Başsavcısı koordinesinde Cumhuriyet Başsavcı vekili ve 3 Cumhuriyet savcısının görevlendirildiği belirtildi.

İDDİALAR GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR
Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada: "Olayın iki komşu aile arasında 11 yıldır devam eden anlaşmazlık ve husumetten kaynaklandığı tespit edildi. Eylemin ırkçı nefret saikiyle işlendiğine dair iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Olayı gerçekleştiren ve halen yakalama çalışmaları devam eden şüpheli dışında 10 kişi gözaltına alınmış olup adli işlemler devam etmektedir." denildi.

BAKAN SOYLU: İNSANLIKTAN ÇIKMIŞ BİR DAVRANIŞ ŞEKLİ

İki aile arasında 11 yıldır devam eden bir husumetin olduğunu söyleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katliamı, "Kadınlara silah çekilmiş, anlaşılan insanlıktan çıkmış bir davranış şekli" olarak niteledi. Bakan Soylu, " 7 vatandaşımızın ailesine, yakınlarına Cenab-ı Allah'tan sabır diliyorum. İnşallah bu katilin en kısa zamanda yakalandığına dair haberi verebilmek nasip olur" diye konuştu.

Bakan Soylu'nun açıklamaları şöyle:

Milletimizin yaralarını sarmak için ülkemizin devletimizin seferber olduğu tablonun içindeyiz. Bununla mücadele ederken böyle bir acı haberin gelmesi, acı üzerine acının yaşanmasıdır. Tabii burada her olayın istismar edildiği, siyasallaştırmaya çalışıldığı gibi Konya'daki bu alçak tertip, menfur saldırı da istismar edilmeye çalışılmaktadır. Bunun Türk-Kürt meselesiyle ilgili herhangi bir tarafı sözkonusu değildir. Bunu buraya çekmek bu saldırı kadar tehlikelidir. Alçak bir değerlendirmedir ve kınanması gerekir. Birileri içeriden, dışarıdan sürekli körüklemektedir. Bu istismarı sağlamaya çalışan insanların kötü niyetleri ortadadır. Ham başımız sağolsun diyorum, hem geçmiş olsun dileklerimi ifade etmek istiyorum.

TÜRKİYE 31.07.2021 13:17:00 0