https://www.facebook.com/denizyildizibalikkaraman
Anahtar Kelimeler: KANSERİ FEDAKARLIK !

SAĞLIK

SAĞLIK Haberleri


MEME KANSERİ FEDAKARLIK AYI !

Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 'Meme Kanseri Farkındalık Ayı' kapsamında hasta ve hasta yakınlarını bilgilendirmek amacıyla açılan stant büyük ilgi gördü.

Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde “1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı “kapsamında hasta ve hasta yakınlarını bilgilendirmek amacıyla stant açıldı. Standı ziyaret edenlere meme kanserinin nedenleri, belirtileri, tarama, korunma konularında bilgi verildi. Meme kanserinin tedavisinde erken teşhise vurgu yapan Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi sağlık görevlileri erken teşhiste önemli olan elle muayenenin nasıl ve ne sıklıkta yapılması gerektiğini de anlattı.
Standı ziyaret edenlere, bilgilendirici broşürlerin yanı sıra meme kanserini simgeleyen pembe kurdele ve kansere karşı erken teşhis yazılı mutfak önlüğü dağıtıldı. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektör Yardımcısı
Prof. Dr. Dursun ODABAŞ,  Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Ahmet YILMAZ ve hastane yönetimi standı yerinde ziyaret edip meme kanseri farkındalığı ve erken teşhisi için personelimizle istişare edip hastalarımıza bilgi verdi.

SAĞLIK 13.10.2021 10:03:00 0