12/05/2021 Tarihinde Karaman'da Vefat edenler
11/05/2021 Tarihinde Karaman'da vefat Edenler


Meteoroloji’den Karaman için toz taşınımı uyarısı: Bugüne dikkat

Meteorolojiden yapılan açıklamada Karaman'ın kuzeybatı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği ve öğle saatlerinden itibaren toz taşınımı beklendiği belirtildi.

Meteoroloji 8. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere Karaman'da havanın bugün 24 derece parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Sabah saatlerinden sonra Karaman'ın kuzeybatı kesimlerinin  sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği, öğle saatlerinden itibaren toz taşınımı bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor.Rüzgarın ise genellikle güneyli yönlerden kuvvetli yer yer kısa süreli fırtına (40 ila 70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. 
 
Kuvvetli rüzgar ve fırtına bekleniyor!
Yapılan son değerlendirmelere göre; Konya, Karaman, Niğde ve Aksaray'da rüzgârın 18 Nisan 2021 Pazar günü sabah saatlerinden  itibaren güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli rüzgâr ve fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. 

Şiddetli rüzgar ve fırtına nedeniyle meydana gelebilecek ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, baca gazı zehirlenmesi, ulaşımda aksamalar ve toz fırtınası gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. 

YEREL 17.04.2021 11:16:00 0