12/05/2021 Tarihinde Karaman'da Vefat edenler
11/05/2021 Tarihinde Karaman'da vefat Edenler


Ölü bulunan genç kızın soruşturmasında 3 kişi gözaltına alındı

Ereğli’de yol kenarında cansız bedeni bulunan genç kızın ölümündeki sır gizemini korurken olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.

Konya Ereğli’de günün en acı haberi olarak bültenlerde yer alan 20 yaşındaki Buket İlhan’ın cansız bedeninin yol kenarında bulunması olayına ilişkin biri erkek arkadaşı olduğu iddia edilen 3 kişi gözaltına alındı. Olayla ilgili intihar mı? Cinayet mi? Sorusunun cevabı merak edilirken, Buket’in ölmeden kısa bir süre önce instagram hesabından yaptığı paylaşımlar dikkat çekti. Ölmeden önce sevdiklerine ve annesine adeta veda mektubu yazan ve yaşananlardan dolayı sosyal medya hesabından özür dileyen, Buket'in gözaltına alınan erkek arkadaşının ifadesi belli oldu.

ERKEK ARKADAŞI: YANINDAYDIM İNTİHAR ETTİ…

Genç kızın öldüğü (ya da öldürüldüğü) sırada, yanında olduğunu söyleyen erkek arkadaş, "Buket’le birlikte arabayla mezarlığın oradaki boş araziye çıktık. Orada dururken Buket çantasından tabanca çıkartıp başına dayadı ve ateş etti” dedi.

AİLESİ KAYIP BAŞVURUSU YAPMIŞ

Genç kızla ilgili bir önceki gün ailesi tarafından kayıp başvurusu yapıldığı da ortaya çıktı. Ailesinin kayıp başvurusunda bulunduğu Buket’in erkek arkadaşı olduğu iddia edilen Batuhan B. Ve olaydan sonra Serkan Ş. ve babası Abdullah Ş. Olayla ilgili gözaltına alındılar.

3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI?

Gözaltına alınan Batuhan B. “Buket intihar etti. Ben de aynı silahla intihar etmek istedim ancak panik yaparak arkadaşım Serkan Ş’yi aradım. Serkan babası Abdullah Ş. İle birlikte olay yerine geldiler. Tabancayı onlara vermiştim onlar da saklamışlar” dediği belirtildi.

SİLAHI SAKLAMIŞLAR…

Batuhan B’nin Polise verdiği ifadesine göre, genç kızın ölümünden sonra Arkadaşı Serkan Ş. Babası Abdullah Ş. İle birlikte Polise gelerek durumu anlatmışlar. Ancak genç kızın ölümüne neden olan silahın metruk bir binaya saklandığı da elde edilen bilgiler arasında. Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında Jandarma ekipleri, genç kızın öldüğü ya da öldürüldüğü tabancayı kullanılmayan metruk bir binada buldular. Olayla ilgili derinleşen soruşturma devam ediyor…

ÖTE YANDAN GENÇ KIZIN SOSYAL MEDYA HESABINDAN YAPTIĞI SON PAYLAŞIMLAR KONUŞULUYOR… 

ASAYİŞ 1.04.2021 21:50:00 0