https://www.facebook.com/ayyildiz7070
Anahtar Kelimeler: REKTÖRMÜSÜN DEREBEYİMİSİN?


REKTÖRMÜSÜN DEREBEYİMİSİN? 2

KMÜ'de gün geçtikçe olaylar sarpa sarmaya başladı. Önce bütçe konusu har vurup harman savrulma, sonra başka başka olaylar ve şikayetlerle gündem olmaya devam ediyor.

Kmü'de yöneticilerin dosyaları, her geçen gün başka başka gündem oluşturken, bir çok şikayet, dava dosyası ve buna benzer konular kişilerin umursamaz davranışlarından dolayı KMÜ'nün adını karalamaya devam ediyor.

‘rektörün uygulamalarından zarar gördükleri’ gerekçesiyle Yüzü aşkın kişi taraf olmak istiyor. Bu Zarar KMÜ'nün neresinde?.. Devletin görevden aldığı şaibeli isimler, rektörün ne hikmetse göz bebeği halindeler. Oysa, rektörün yaptığı sıradan bir işmiş gibi. Dosyayı saklamayıp, başka ne yapabilir?.. Hatta, bir espriye göre, kendisinin de bu dosyada adı var. Mahkeme bu kişilerin hakkında FETÖ-PDY terör örgütü üyesi olduğunu, bu örgütün ileri gelenlerinden ADIYAMAN ve  BIÇAKÇI ile sık sık görüştüğünü, sıkı bir ilişkisi olduğu iddia edilmiş. Adıyaman ilinde, rektörlük seçimlerine geldiği zaman zarfında fotoğrafda çekindikleri ve başka kişinin fotoğrafı ile ilgili montaj eklemesi de dosya kapsamında yer almaktaymış.

Tabi itiraz ve taraf olmak isteğini kabul edince, onların mahkemede talep hakkı doğuyor. Ve anında taleplerini patlatıyorlar:

Şimdi Adıyaman ve Bıçakçı isimlerini sorsanız bilir ama çaktırmamak için elinden gelen her türlü takla atılır. 

Gelelim işin tuhaflığına KMÜ'deki şaibeli kişilerin neden var olduğu belli olduğu kamuoyu tarafından tartışılırken. Önümüzdeki günlerde de KMÜ'ye alınacak personellerde şaibeli olabilme ihtimali üzerinde Karamanlılar ve öğrenciler tarafından tartışma konusu oluyor.

Tekrardan sorma gereksinimi olacak ama...

Başka bir mekanizmanın varlığından söz edilirken bu söz edilen mekanizmanın ipi var mı?

Varsa kimin elinde?

Bu mekanizmanın,  düzeneğin varsa çarkı, ipi ülke dışına kadar ulaşacak kadar uzunmudur?

Bu söz edilen mekanizmanın serbestlik derecesi üç buçuk mu?

Bu mekanizma 3 mü 4 ayaklı mı?

 

Geçtiğimiz günlerde yine Hem üniversite'de okuyan hemde geçici süreyle çalışan bir öğrenciye DEREBEYİMİZ, abuk subuk sorular sorarak genç kızı zan altında ve başka ithamlar altında bırakırcasına sorular sorarak konuşmuş. Öğrenci kızda “gururumu, onurumu ve namusumu zedeledi” iddasıyla şikayetçi olmuş.

Her geçen gün farklı konularla gündeme bomba gibi düşen DEREBEYİ, hala hoş ve pamuk gibi görünme çabasından vazgeçmiyor. Ama işin gerçek yüzü yavaş yavaş çıkmaya devam ediyor.

Son olarak,

Bayım Sen REKTÖRMÜSÜN DEREBEYİMİSİN?

Bu gücü kim ya da kimlerden alıyorsunn? 

YEREL 14.01.2022 21:23:00 0