Sayın Peker; “kişi kendinden bilir işi” diye çok güzel bir atasözümüz vardır.

Organize suç örgütü lideri olmakla suçlanan Sedat Peker’in son videosunda firari Sezgin Baran Korkmaz’ın otelinde bedavaya kaldığını söylediği Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu, iddiaları reddederek,

Larende.com ve Karamanlılar olarak çok iyi tanımakta ve yaptığı başarılı çalışmaları taktir ederek her zaman gurur duyduğumuz Karaman'ın öz evladı olan Ankara Bölge idare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu'nun her zaman yanında ve destekçisiyiz. Esat TOKLU kendi açıklamasında da belirttiği üzere Karaman'ın en saygın ve varlıklı ailelerinden olan "TOKLU" ailesinin bir ferdidir. Kendi açıklamasında da belirttiği üzere Esat Toklu ve Toklu ailesinin bu zamana kadar hiç bir şekilde şaibeli bir işleri yoktur ve görülmemiştir.

Karaman olarak Esat Toklu'yu ve Toklu ailesini böyle çirkin karalamalar yapmaya çalışan, Organize suç örgütü soruşturması şüphelisi Sedat Peker'i kınıyor ve diyoruz ki; Bir başkası için kötü şeyler düşünen ya da herhangi bir kişi, olay ya da gelişme hakkında kötü sözler sarf eden birisinin bu hareketi kendi içindeki kötülüklerin dışa vurumudur. Ankara Bölge idare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu hakkında kötü şeyler söyleyen ve düşünen Organize suç örgütü soruşturması şüphelisi Sedat Peker, bu düşünce ve söylemlerinin ardından yatan sebeplerinin kendisi olduğudur. Kendi iç yüzünün bir yansımasıdır.

Sayın Peker; “kişi kendinden bilir işi” diye çok güzel bir atasözümüz vardır. Bu Atasözüde tam da sizin için söylenmiş olmalı.

Organize suç örgütü soruşturması şüphelisi Sedat Peker‘in 9. videosunda firari iş insanı Sezgin Baran Korkmaz‘ın Bodrum’daki lüks otelinde ücret ödemeden kaldığını iddia ettiği Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu, sessizliğini bozdu.

Peker’in iddialarının “asılsız” olduğunu söyleyen Toklu, konuya ilişkin savcılığa suç duyurusunda bulunacağını ve bütün gerçeği belgeleriyle açıklayacağını kaydetti.

“ADALET BAKANLIĞI’NA AÇIKLAMA İZNİ İÇİN BAŞVURDUM”

“Adalet Bakanlığı’na açıklama izni için başvurdum. Yanıt gelince yazılı açıklama yapacağım, bütün belgeleri ortaya koyacağım” diyen Toklu, “Bu otelde kaldınız mı?” sorusuna ise şu cevabı verdi:

“Açıklama yaptığımda bütün her şey ortaya çıkacak. Orada kalmış mıyım, kalmışsam o dönem otelin sahibi kimdir, bir araştırın bakalım? Ben kendimden eminim. Bir insan böyle kolay harcanmamalı.”

“SEZGİN BARAN KORKMAZ’I TANIMAM”

Peker’in bir iddiası da Sezgin Baran Korkmaz lehine karar verdiği iddiası olmuştu. Bunu yalanlayan Toklu, “Sezgin Baran Korkmaz adlı şahsı tanımam, hiçbir ilgim de yoktur. Onunla ilgili bir karar vermiş de değilim. Zaten 22 Temmuz 2016’dan beri bu tür davalara bakmıyorum. Bu şahsın böyle bir davası da yok. Kendisinin şirketi İstanbul’da” diye konuştu.

LÜKS CİP İDDİASINA YANIT

Toklu, BMW X5’e bindiği iddiasına da şu sözlerle açıklık getirdi: “O araba 2014 model. 3 yıl önce aldım, 300 bin TL değerinde. Hakim ve savcıları araştırın yüzde 25’i benden daha pahalı arabaya biner. Daha geçen hafta tamirden çıkardım.”

“AİLEDEN VARLIKLIYIM”

Ailesinin varlıklı olduğunu belirten Toklu, “Karaman’da araştırın, babamdan kalma enerji, akaryakıt, gıda işleri var. Toklu Petrol örneğin. Ben düz adamım, yanlış işim olmaz” dedi.

“SOYLU’YU TANIMAM, HİÇBİR YERDE OTURMUŞLUĞUM YOK”

Toklu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘yu da tanımadığını belirterek, “Hiçbir yerde oturmuşluğum, tanışıklım yok, tek kare fotoğrafım çıkmaz” ifadesini kullandı.

PEKER’E SUÇ DUYURUSU

“Bu çok çirkin bir olay, biz kendimize güveniyoruz” diyen Toklu, başta Sedat Peker olmak üzere, hakkında gerçeğe aykırı iddialar ortaya atanlar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağına da bildirdi.

GÜNDEM 9.06.2021 22:34:00 0