Tarım İl Müdürü Yusuf ŞAHİNBAŞ, Lerende.com'u Ziyaret Etti

Karaman İl Tarım Müdürü Yusuf Şahinbaş, Larende.com İmtiyaz Sahibi Asım ÇÖLMEKÇİ'yi ziyaret etti.

Yaklaşık 1 ay önce Karaman’da yeni görevine başlayan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yusuf ŞAHİNBAŞ, Larende.com İmtiyaz sahibi Asım Çölmekçi’yi ziyaret ederek Tarım İl Müdürlüğünün çalışmaları hakkında bilgi verip hedefinde ki projelerinden bahsetti.

İlimizde ki basın yayın kuruluşlarının arasında ziyarette bulunarak hedefinde ki projelerinden bahseden Yusuf ŞAHİNBAŞ, “700 günde 70 hedef koyduk inşallah bu proeleri Karaman tarımına ve hayvancılığına kazandıracağız.” Dedi.

Yoğun çalışmalarda bulunduğunu belirten Yusuf ŞAHİNBAŞ, Köylerimizi tek tek dolaşarak çiftçilerimizi bilgilendiriyoruz. En son olarak Ayrancı, KazımKarabekir, Sarıveliler, Ermenek gibi bazı ilçelerimizi ve Mesudiye, İslihisar, Ortaoba, Süleymanhacı, Madenşehri, Üçkuyu köylerini ziyaret ederek, çiftçilerimize çeşitli tarımsal konularda bilgiler verdik. Köylerde ki mevcut durumu ve tarımsal yapısı hakkında bilgiler alarak, üreticilerin gelirlerinin yükseltilmesinin köydeki ekonomik yapının canlanacağını kendilerine söyledik.

 

İl Müdürlüğü olarak da bu anlamda üreticilerimizin her türlü tarımsal konuda karşılaştıkları sorunların çözümünde yardımcı olacaklarını belirttiklerini, özellikle tarımsal desteklemelerin çiftçimizin üretiminde çok önemli katkılar yaptığını ifade ederek yoğun tarımın yapıldığı bölgelerde tarımın geleceği açısından çevreye daha duyarlı olunması gerektiği ve anızların yakılmaması gerektiğini ifade ettiklerini belirtti.

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yusuf ŞAHİNBAŞ'ın Larende.com’u ziyaret etmesinden dolayı çok memnun kaldığını belirten haber sitemizin imtiyaz sahibi Asım ÇÖLMEKÇİ, “ Öncelikle sizlere tekrar Karaman’a hoş geldiniz diyor ve çalışmalarınızda başarılar diliyoruz. Anlattığınız projeler gerçekten üzerinde durulması gereken projeler olduğunu düşünüyorum. Yapacağınız bu çalışma ithal ettiğimiz pazarlık ürünlerinin bir kısmını artık Karaman kendisi üretir hale gelecektir. Bunun gerçekleşmesi için bütün yetkililerin size destek vermesi gerektiğine inanıyoruz. Larende.com olarak sizin ve ekibinizin destekçisi olacağız. Kamuoyunu bilgilendirme açısından üzerimize düşen görevi yerine getireceğimizden şüpheniz olmasın.” Dedi. 

YEREL 18.08.2021 08:03:00 0