YEREL

YEREL Haberleri
12/05/2021 Tarihinde Karaman'da Vefat edenler
11/05/2021 Tarihinde Karaman'da vefat Edenler


Uçtan Uca Şifreli Mutluluk!

2013 yılında başlayan hizmet kervanı her geçen gün yeni umutlara yeni ufuklara yelken açmaya devam ediyor.

2013 yılında başlayan hizmet kervanı her geçen gün yeni umutlara yeni ufuklara yelken açmaya devam ediyor.

Karaman ve Ayrancı Yardımlaşma Derneğinden konu ile ilgili yapılan açıklamada;

Hemşerilerimizin teveccühü ve bizzat katılımı ile içinde bulunduğumuz pandemiye rağmen büyük bir özveri göstererek çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.

İstanbul Merkezli KARAMAN DERNEKLER FEDERASYONU olarak FEDERASYON BAŞKANIMIZ RAFET AKDAŞ önderliğinde BİR ELİMİZ İSTANBULDA BİR ELİMİZ KARAMANDA BİR ELİMİZ AFRİKADA

Her yıl olduğu gibi bu yıl da hemşerilerimizin katılımı ile çorak gönüllere su serpmeye Ramazan-ı Şerifin atmosferinden ve bereketinden istifade etmeye hayırda yarışmaya devam ediyoruz.

Bu sene şimdilik memleketimiz Karamanda ve İstanbulda 300 kadar aileye kumanya yardımına vesile olduk. Yine geleneğimizi bozmadık ve Afrikadaki Asyadaki gariplerin yetimlerin yüreğinde yer alabilmek ve onların dualarına talip olmak için her gün 3-4 yetimhanede iftar yemeği ikramına da vesile oluyoruz.

Bununla beraber su kuyusu çalışmalarımız da devam ediyor. İnşallah Ramazan ayı içinde bir su kuyusunu daha faaliyete geçirerek çorak gönüllere su serpmeye devam edeceğiz.

Tüm bu çalışmalarımızda Karamanlı hayırseverlerden gelen yardımları Karaman ve İstanbul yanında uzak diyarlardaki ihtiyaç sahiplerine mazlumlara yetimlere ulaştırarak Karamanımızın dayanışma ruhunu ve gücünü tüm dünyaya göstermeye gayret ediyoruz.

Hayırda yarışın düstûru ile hemşerilerimizi hayra teşvik ederek darlıkta ve bollukta tasadduk etmenin fazileti ile Ramazan-ı Şerifin bereketinden âzamî derecede istifade etmek için bu mutluluğumuzu hemşerilerimizle paylaşarak bu iyilik hareketinin daha da genişlemesini arzu ediyoruz.

Derneklerimiz bu iyilik hareketinde aracı/vesile olduğundan sağ elin verdiğini sol el de görmemekte ve işin ruhuna uygun huzurlu bir dayanışma sağlanmış olmaktadır.

Bu vesile ile tüm hemşerilerimizin ve İslam aleminin Ramazan-ı Şerifini tebrik eder huzurlu ve bereketli günlere sağlık ve afiyetle kavuşmalarını temenni ederiz" ifadelerine yer verildi.

YEREL 19.04.2021 09:40:00 0