https://www.facebook.com/denizyildizibalikkaraman

KÖŞE YAZILARI

KÖŞE YAZILARI Haberleri


YETTİ ARTIK! Necati Alodalı'nın Kaleminden...

ELİ ARKASINDA FATİH’İN TÜRBESİNE TEKME ATAN BASİT ADAMI FATİH’E BENZETMEK, ONUNLA BİR TUTMAK MÜPTEZELLİKTE SINIR TANIMAMAK VE İYİCE ŞİRAZEDEN ÇIKMAKTIR.

Biz bütün iyi niyetimizle, bir gün olur aklı başına gelir, yanlıştan döner diye beklerken bu hatun gün geçtikçe ve hele hiç görmediği bir kalabalıkla karşılaşınca şaşırıp iyice zıvanadan çıkmış, şirazesini kaybetmiş bulunmaktadır.
    “1453’ü zulmün başladığı tarih olarak tarif edenlerin eline fırsat geçince yapacağı şey, Fatih Sultan Mehmet Han Hazretleri’nin türbesini tekmelemek olur.”
    2020’de katıldığı tören dolayısıyla Fatih Sultan Mehmet Han’ın türbesine eli arkasında istihza ile tekme atan müptezeli sen Fatih Sultan Mehmet Han’la bir tut!
    Çağ açıp çağ kapatan koca hünkâr ile İstanbullulara Belediye otobüsü itekleten İmamoğlu’nu Fatih Sultan Mehmet Han’la bir tut!
    Gece gemileri karadan yürüterek Haliç’e indiren Fatih Sultan Mehmet Han’la, Vakıfların onardığı çeşmeye musluk takıp açılış yapan İmamoğlu’nu Fatih Sultan Mehmet Han’la bir tut!
    Beylikdüzü’ne, Kıbrısta Türk soyunu kurutmaya yemin eden Makaryos heykelini gururla diken adamı Fatih Sultan Mehmet Han’la bir tut!
    Rum Patriğin karşısında, papazlarının karşısında “süt dökmüş kedi gibi” saygılı, edepli(!) oturan adamı Fatih Sultan Mehmet Han’la bir tut!
    İstanbul’un saf ve uyurgezer kesimini kandırmak için seçimden önce Eyüp Sultanda Yasin okuyup seçimden sonra şampanya kadehleri tokuşturan adamı Fatih Sultan Mehmet Han’la bir tut!
    Bütün şer güçlerin bir araya gelmesiyle kazanılan seçimden sonra başta Yunanistan ve Kıbrıs Rumlarına Kostantin’i aldık diye bayram ettiren adamı Fatih Sultan Mehmet Han’la bir tut!
    Fethin sembolü olan Ayasofya’nın açılışında bulunmayan, açılışından memnun olmayan adamı Fatih Sultan Mehmet Han’la bir tut!
    Fatih Sultan Mehmet, güya aynı İmamoğlu gibi demiş!!! "Bizans'a rağmen, Avrupa'ya rağmen, Haçlılara rağmen 'Ya İstanbul'u alırım, ya İstanbul beni alır' dedi. İki kararlı lider ve İstanbul alındı." Herzelerini yumurtlayıp Fatih İstanbul’u Avrupa’dan, Haçlılardan, Bizans’tan aldı; İmamoğlu’nun fethettiği(!) İstanbul’un % 49’u Haçlılar ve Bizanslılar acaba Akparti ve MHP’liler mi oluyor behey ne dediğinden habersiz!  
    İBB’nin akçeli makam-mevkilerini seçim diyeti olarak bölücü HDPKK’lılara veren adamı Fatih Sultan Mehmet Han’la bir tut!
    Sayenizde İstanbul’a hizmet(!) için İBB Başkanı olan bu kişi her suçu iktidara atmak için “hizmet etmeme” planlarıyla(!) memlekette deprem olur tatile gider, sel olur tatile, müsilaj olur tatile, yangın olur tatile… Sen de kalk bu adamı Fatih Sultan Mehmet Han’la bir tut! 
    Sen ne dersin Temel Bey bu işe? Sayende İBB Başkanı olan eli şişeli bu adam Fatih Sultan Mehmet Han’la bir tutulur mu? Ortaklarınız sapıtmaya mı başladı yoksa? Koca Sultanın kemiklerini sızlatmak ne hakkınız ne haddinizdir, yazıklar olsun!...
    Kör atın yanında duran ya huyundan ya tüyünden derler, bunlar hem huyundan hem tüyünden almışlar. Ermeni ve PKK sevici dostları üzülmesin diye hala Diyarbakır annelerinin yanlarına varamadılar.
    Üstad Necip Fazıl Kısakürek kimlerle beraber olduğunun önemi hakkında şöyle der: “Kıtmir bir köpekti, Ashab-ı Kehf’in köpeği. Ama cennete gitti. Kim olduğun kadar kimlerle olduğun da önemli!”
    “Mühürlenen bir kalbi, kullar asla açamaz.
        Önyargılı zalimler, son yargıdan kaçamaz.”
 

KÖŞE YAZILARI 31.08.2021 22:42:00 0